Spotkania Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, Bibliotekę dla Dzieci odwiedziły przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola Nr 1 z grup VI, VII,VIII, IX, X, XI. Wspólnie przypomnieliśmy sobie cudowny świat postaci z bajek, które towarzyszą nam od najmłodszych lat. Rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Dzieci wysłuchały opowiadania o Franklinie, następnie odbył się quiz ze znajomości bohaterów bajkowych, a na koniec każde dziecko dostało kolorowankę z ulubioną postacią. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki pobudzają dziecięcą fantazję, pamięć, uczą języka, rozwijają słownictwo, dają swobodę w mówieniu. Codzienne głośne czytanie buduje więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem.

Warto wybierać bajki, które uczą odróżniania dobra od zła, rozwijają wrażliwość moralną.

Spotkania Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek