Wyniki konkursu "Osobliwości przyrody i krajobrazu w mojej miejscowości"
Do udziału w konkursie zgłosiło się 13 uczniów ze szkół z całego powiatu biłgorajskiego, łącznie przysłano 35 zdjęć. Po zapoznaniu się z regulaminem i obejrzeniu przesłanych zdjęć komisja konkursowa oceniła je następująco:

Radość czytania 2024

Od 2002 roku biblioteki publiczne powiatu biłgorajskiego współuczestniczą w powiatowym konkursie czytelniczym „Radość czytania”. Uczestnikami są zawsze uczniowie klas  IV – VI szkół podstawowych. Główne jego założenia to promocja książki i aktywnego czytania oraz przybliżenie BIBLIOTEKI jako miejsca nierozerwalnie związanego z dostępem do wiedzy i do wielokulturowego bogactwa świata.
     6  czerwca  2024 roku, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. prof. Jerzego Markiewicza w Biłgoraju, odbyła się XXIII  edycja tego konkursu. Przystąpiło do niego 23 uczestników z całego powiatu biłgorajskiego. Każdy z nich przeczytał fragment dowolnie wybranej książki młodzieżowej. Interpretację tekstu oceniało jury w składzie:

"Kolory czytania"

Jak co roku w Filii Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży odbył się konkurs czytelniczy "Kolory Czytania". Była to już IX edycja, skierowana do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z Zespołu Szkół Specjalnych w Biłgoraju. Uczniowie czytali utwory polskich poetów dziecięcych.

Wyniki konkursu wiedzy o życiu i twórczość Czesława Miłosza


Z okazji ogłoszonego przez Senat RP Roku 2024 - Rokiem Czesława Miłosza biblioteka przygotowała konkurs.  Jego celem było przypomnienie życiorysu, twórczości  i uznania zasługi Czesława Miłosza w kształtowaniu polskiej literatury, języka, niezależności intelektualnej i kulturowej otwartości - w dwudziestą rocznicę śmierci poety. Konkurs przygotowany został z okazji Tygodnia Bibliotek.

Z okazji ogłoszonego przez Senat RP Roku 2024 - Rokiem Czesława Miłosza zapraszamy do udziału w konkursie. Jego celem jest przypomnienie życiorysu, twórczości  i uznania zasługi Czesława Miłosza w kształtowaniu polskiej literatury, języka, niezależności intelektualnej i kulturowej otwartości - w dwudziestą rocznicę śmierci poety. Konkurs przygotowany został z okazji Tygodnia Bibliotek.