Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. W Bibliotece dla Dzieci przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola Nr 1 wysłuchały głośnego czytania bajek o ulubionych misiach. Dzieci przyszły ze swoimi ukochanymi pluszakami. Święto to było doskonałą okazją do zaprezentowania książeczek, gdzie głównymi bohaterami są misie, a które można na co dzień wypożyczyć w naszej bibliotece.

"Poznajemy baśnie europejskie"

Za nami kolejne spotkanie z baśniami europejskimi. Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola Nr 1 wysłuchały tym razem francuskiej baśni "Piękna i Bestia" Jeanne - Marie Leprince de Beaumont. Wprowadzeniem była prezentacja multimedialna o Francji. Dzieci poznały gdzie leży Francja, jakie są jej symbole narodowe, zabytki, z czego słynie kuchnia francuska i wiele innych ciekawostek.

Biłgorajskie czyli jakie?

Różnorodne, piękne, inspirujące, interesujące, pełne miejsc pamięci, otoczone lasami i rzekami, opisywane przez wybitnych literatów. Takie jest nasze miasto Biłgoraj. Uczniowie klasy II SP nr 1, poznawali Biłgoraj podczas prezentacji.

Poznajemy baśnie Europy

„Poznajemy baśnie  Europy” – to  projekt  organizowany we współpracy z Samorządowym Przedszkolem Nr 1. Jest to cykl  głośnego czytania połączony z prezentacją multimedialną, przypomnienie najbardziej znanych i lubianych baśni z krajów europejskich.
Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola Nr 1 przyszły do biblioteki z flagami Danii i najpierw obejrzały prezentację o kraju Hansa Christiana  Andersena –duńskiego baśniopisarza , a następnie wysłuchały głośnego czytania baśni „Syrenka”.
Następnym  krajem na mapie Europy były  Niemcy. To stąd pochodzą  bracia Wilhelm i Jakob Grimm, którzy są znani  z pięknych baśni.  Po obejrzeniu  krótkiej prezentacji  o kraju  znanych braci ,dzieci wysłuchały  baśni  pt. ”Jaś i Małgosia”.
Kolejny przystanek na baśniowej mapie Europy to Francja…

Noc Bibliotek 2023

Noc Bibliotek to święto bibliotek i czytania. W tym roku pod hasłem „Absurd nie czytać”. Akcja ta ma na celu zachęcenie do korzystania z biblioteki w niekonwencjonalny sposób. Czytelnicy, którzy wzięli  udział w tegorocznej „Nocy Bibliotek” obejrzeli film „Pamiętniki Tatusia Muminka”, który specjalnie na tę okazję przygotowała Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej – pomysłodawca akcji. Quizy, zagadki i zgaduj-zgadule nie tylko o książkach to drugi punkt naszej zabawy. Po krótkiej przerwie na pokrzepienie się dzieci robiły ludziki i zwierzęta z kasztanów. Podczas nocy bibliotek zbierano książki na rekomendowanej akcji „Podziel się książkami”.