„Biłgorajskie legendy” to wieki naszej kultury i tradycji sitarskiej zamknięte w opowieściach przekazywanych z ust do ust z pokolenia na pokolenie. Opowieści barwne, pełne cudów, ale i ukazujące realne, codzienne problemy mieszkańców Biłgoraja. Smutne i radosne, ukazujące siłę słowa i moc wiary, starcie dobra ze złem, sprytu i przypadku. Piękne i mądre, nasze biłgorajskie. Ich treść poznali dziś Członkowie koła literackiego „Gęsie pióro” działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Biłgoraju. Odczytaliśmy je wspólnie zebrane w dwóch książeczkach wydanych przez Szkołę Podstawą nr 1 w Biłgoraju w 2004 i 2006r.. Wydania te dostępne są dla czytelników w naszych bibliotekach.
Bardzo dziękujemy za czas spędzony na poznawaniu tych wspaniałych historii.

